Tajná příčina toho, proč se k vám partner chová ošklivě

Vypadá to, jako by obviňování druhých lidí a stěžování na ostatní bylo naší přirozeností. Velmi často to tak vypadá, když jsme naštvaní nebo zklamaní. Cítíme se jako nevinná oběť, která musí nést následky za chování a jednání ostatních.  Vadí nám, jak jsou neschopní, nedostateční, hloupí, nevzdělaní, zlí a líní.

Obviňování zabíjí lásku!

Podle americké psychoterapeutky zabývající se párovou a rodinou terapií Katherine Woodward Thomas je obviňování partnera a stěžování na vše, co ve vašem vztahu nefunguje, nejvíce toxickým zvykem vedoucím k rozvodu.

Vaše odhodlání převzít si odpovědnost za způsob, jakým vidíte váš vztah, má významný vliv na vaši schopnost zlepšit tento vztah.

Pokud někoho jiného obviňujete a stěžujete si na vše, co ve vašem vzájemném vztahu nefunguje, nemáte žádnou moc nad pozitivní změnou a zlepšováním vašeho vztahu. Osobní vztahy jsou jako tanec ve dvojici.  

Pokud se k vám někdo chová ošklivě, nerespektuje a zneužívá vás, převezměte si za tuto situaci odpovědnost. Zeptejte se sami sebe: „Jak a kdy jsem nevědomě této osobě dal(a) svolení, aby se ke mně tímto způsobem choval(a)?“ Dokonce jste pravděpodobně tuto osobu tajně trénovali, aby se k vám takto chovala.

Jaký je váš podíl na dynamice vašeho vztahu? Pro každého narcistického muže, vždy existuje nějaká žena, která potlačuje své skutečné potřeby a pocity, aby ji tento muž (narcista) miloval. Jaká je vaše verze chování a jednání?

Každý má možnost ukončit vztah s toxickým partnerem rozchodem nebo rozvodem. Můžete si smazat jeho telefonní číslo a blokovat jeho SMS nebo emaily. Začít ho považovat za člověka, který pro vás nic neznamená a s kým nechcete mít nic společného.

Bohužel pokud nezměníte sami sebe, tak pravděpodobně budete dále přitahovat stejný typ partnerů, kteří vás budou zneužívat a chovat se k vám ošklivě.

Převezmi si odpovědnost za svou část vztahu.

Změňte sami sebe a změní se vaše vztahy. Zeptej se sami sebe: „Kdo si dovoluji být a jak si za tuto situaci mohu převzít odpovědnost? Když teď vidím, že já jsem dovolil(a), aby se ke mně můj partner takto choval, co teď mohu změnit, aby se náš vztah mohl zlepšit?“

Chcete jít hlouběji a jednou pro vždy transformovat vaše osobní vztahy?

Přijďte na workshopy s Katherine Woodward Thomas 20.9. a 21.9.2019, který se konají v Brně a budou kompletně simultánně překládán do češtiny. Workshopy Katherine jsou sestaveny tak, aby vás osvobodily od starých vzorců chování, přesvědčení a uvolnili váš potenciál ve všech oblastech vašeho života, lásky a živobytí. Více informací se dozvíte na stránce www.osobni-vztahy.cz

Do konce května nabízíme na oba workshopy 70% slevu. Stačí při objednávce vyplnit slevový kód: KVETENLASKYCAS.

Naší společnou vizí a záměrem projektu OSOBNÍ VZTAHY je šířit mezi všechny lidi nejnovější vědecké poznatky o vlivu vztahů na štěstí, schopnosti, způsob bytí, klid na duši, zdraví, svobodu bytí a svobodu jednání.